Skip navigation

Obliczenia Dyson Airblade™

W Dyson projektujemy urządzenia, które działają prawidłowo, a aby pomóc naszym klientom zrozumieć, jak działają, zachowujemy przejrzystość w kwestii wszystkich naszych stwierdzeń. Niestety, niektórzy z naszych konkurentów nie zachowują się w ten sam sposób. Często używają mylących stwierdzeń, które mogą wprowadzać w błąd. Poniżej znajduje się wyjaśnienie, na jakich obliczeniach opieramy nasze stwierdzenia. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami pod adresem 222 440 430.

Oszczędności kosztów

W Dyson wykorzystujemy w naszych obliczeniach następujące liczby:

Liczba listków ręcznika papierowego przy jednym użyciu = 2

Jest to oparte na naszych własnych badaniach wewnętrznych. Wiemy, że ludzie często mogą brać więcej niż 2 listki ręcznika papierowego do wysuszenia rąk, ale staramy się szacować koszty tak ostrożnie, jak to możliwe.

Koszt listka ręcznika papierowego = 0,03 PLN

Jest to oparte na naszych własnych badaniach wewnętrznych. Koszty ręczników papierowych pobraliśmy z pięciu najpopularniejszych źródeł i obliczyliśmy średni koszt na wszystkich terytoriach.

Korzystający z łazienki dziennie = 200

Jest to oparte na naszych własnych wewnętrznych badaniach korzystania ze średniej wielkości łazienki. W przypadku mniejszych łazienek o niskim wskaźniku ruchu, używamy liczby 100, a w obszarach o dużym natężeniu ruchu, takich jak stacje obsługi lub łazienki na lotniskach – 400.

Liczba dni użytkowania łazienki = 365 dni

Przyjmujemy cały rok.

Cena energii elektrycznej za 1 kWh = 0,83 PLN

Jest to oparte na naszych własnych badaniach wewnętrznych. Koszty energii elektrycznej pobraliśmy z 5 różnych źródeł i obliczyliśmy średni koszt na wszystkich terytoriach.

Moc = podana przez producenta

Moc w trybie gotowości = podana przez producenta lub przetestowana przez Dyson.

Czas suszenia jest oparty na protokole National Sanitation Foundation P335 (NSF P335).

Roczny wpływ węglowy jest obliczany na podstawie 200 użyć dziennie, 365 dni w roku.

Uwaga: większość producentów suszarek do rąk nie stosuje się do NSF P335, dlatego mogą podawać nieprawidłowe czasy suszenia. NSF jest niezależnym specjalistą ds. higieny. Jeśli chcesz uzyskać dokładny czas suszenia, zażądaj wyników testu NSF P335.

Jak obliczamy koszty bieżące ręczników papierowych?

Roczny koszt eksploatacji ręczników papierowych szacuje się na =

Średnia liczba ręczników papierowych używanych do suszenia rąk x średni koszt ręczników papierowych x przyjęta liczba użyć dziennie x przyjęta liczba dni użytkowania łazienki.

Jak obliczamy koszty eksploatacji suszarki do rąk Dyson Airblade™ i innych suszarek do rąk?

Istnieją 2 kroki tych obliczeń.

Krok 1: Koszty eksploatacji podczas użytkowania (bez trybu gotowości)

Czas suszenia suszarką do rąk (w godzinach) x moc znamionowa suszarki do rąk (kW) x przyjęta liczba zastosowań dziennie x przyjęta liczba dni użytkowania łazienki x cena prądu za kWh.

Krok 2: Koszty eksploatacji podczas użytkowania (z trybem gotowości)

Rezultat kroku 1 +

((Cena energii elektrycznej za kWh * liczba godzin w roku) - (szacowane zużycie dziennie (100/200/400) * czas suszenia suszarką do rąk (w godzinach))) * Moc w trybie gotowości (kW)

= Roczny koszt eksploatacji

Wpływ na środowisko naturalne

We współpracy z Carbon Trust, Dyson wypracował metodę mierzenia wpływu na środowisko naturalne urządzeń elektrycznych i ręczników papierowych. Kalkulacje emisji dwutlenku węgla powstały przy użyciu oprogramowania GaBi dostarczonego przez PE International, bazującego na produkcie używanym ponad 5 lat, przy wykorzystaniu Stanów Zjednoczonych jako Państwa reprezentatywnego.

Zobacz, jak technologia Dyson może pomóc Twojej firmie