Skip navigation

Zrównoważony rozwój w firmie Dyson

Inżynierowie intuicyjnie szukają sposobów na poprawę wydajności i usprawnienie działania produktów. Zawsze staramy się robić więcej za mniej, we właściwy sposób — czy to w obszarze inżynierii, edukacji, rolnictwie czy produktów.

Widok z lotu ptaka na kampus technologiczny Dyson UK

"Dla inżyniera impuls twórczy, chęć ulepszania świata i potrzeba rozwiązywania problemów to stan umysłu, którego nie da się wyłączyć."

James Dyson

Myślimy na nowo

Produkty i technologia

Technologia cyklonowa zamiast niehigienicznych worków. Suszenie rąk przy pomocy silnego strumienia powietrza zamiast energochłonnych suszarek polegających na cieple. Wynalazek wymaga wiary i chęci wypróbowania nowych podejść. Nieustannie ulepszając każdy aspekt naszych technologii, efektywniej wykorzystując zasoby, tworzymy coraz wydajniejsze urządzenia.

Generowanie mniejszej ilości odpadów

Robić więcej za mniej

Im mniej surowca używamy, tym mniej energochłonna jest jego obróbka. W miarę rozwoju naszej technologii i częstszego korzystania z energii odnawialnej wpływ ten będzie się jeszcze bardziej zmniejszał.

Osoba trzymająca stary i nowy silnik cyfrowy Dyson

Wydajne technologie

Dzięki doskonaleniu podstawowych technologii i efektywnemu wykorzystaniu zasobów możemy robić więcej za mniej, tworząc coraz bardziej wydajne urządzenia.

Wynalazek wymaga odwagi i chęci wypróbowania nowych rozwiązań — technologii cyklonowej zamiast marnowania worków i sprężonego powietrza zamiast energochłonnych grzejników.

Pomoc Twojej firmie w zmniejszeniu wpływu na środowisko

¹Najlepsza dokładność czyszczenia została osiągnięta w trybie Auto. Funkcja dostosowującej się mocy ssania działa tylko w trybie Auto. Testowanie w oparciu o średnie, domowe użytkowanie zgodnie z danymi z testów wewnętrznych Dyson. Mikroskopijny kurz definiuje się jako cząsteczki mniejsze niż 100 µm.
²Skuteczność filtrowania testowana na cząsteczkach wielkości 0,1 µm (EN1822).

Wyobrażamy sobie na nowo

Dyson Farming

Nasi inżynierowie ściśle współpracują z Dyson Farming. Wykorzystując nowe technologie i pomysłowość, aby uprawiać żywność w sposób odpowiedzialny i na dużą skalę, jednocześnie dbając o środowisko naturalne i różnorodność biologiczną.

Kształtujemy na nowo

Edukacja

Umożliwiamy kolejnemu pokoleniu inżynierów rozwiązywanie problemów naszych czasów dzięki programom edukacyjnym oraz nagrodom, które zachęcają, doceniają i nagradzają.

Prowadzeni przez inżynierów

W firmie Dyson kierujemy się innowacyjną inżynierią, wywodzącą się od naszego założyciela, Jamesa Dysona. Od samego początku korzystamy z nauki, inżynierii i zmiany zachowań, aby zmniejszyć wpływ na środowisko naszej działalności i technologii.

Instytut Inżynierii i Technologii Dyson

Instytut Inżynierii i Technologii Dyson kształci poprzez projektowanie, a studenci pracują nad wszystkim, od plecaków wykrywających zanieczyszczenia po rozwijanie nowych technologii.

Absolwenci Dyson podrzucają swoje birety.
  • Plastic Scanner skanuje plastikową butelkę.

    Nagroda imienia Jamesa Dysona

    Nagroda imienia Jamesa Dysona rzuca wyzwanie młodym inżynierom i naukowcom, aby rozwiązali jedne z największych problemów, przed którymi stoi dzisiejszy świat. Od technologii, która poprawia dostępność, do technologii, która stawia czoła wyzwaniom środowiskowym. W związku z rosnącą liczbą projektów ekologicznych zgłaszanych co roku na całym świecie, w konkursie przyznawana jest teraz specjalna nagroda Sustainability Award.

  • Student szkicujący koncepcję inżynierską.

    Fundacja Jamesa Dysona

    Fundacja Jamesa Dysona to organizacja charytatywna firmy Dyson zajmująca się rozwojem myśli inżynieryjnej, która pomaga promować zmiany wśród młodych wynalazców, wprowadzając ich w ekscytujący świat rozwiązywania problemów — od the Safety Net, która zachęca do bardziej zrównoważonego rybołówstwa, po Plastic Scanner, który pomaga w efektywnym recyklingu.

Działamy na nowo

Budynki i produkcja

Odnawiamy i ulepszamy zabytkowe budynki, jednocześnie znajdując sprytne sposoby na generowanie własnej energii do ich zasilania. Wciąż robimy więcej, zużywając mniej.

Nasze przestrzenie

Dzięki naszym staraniom 82% przestrzeni Dyson korzysta z energii odnawialnej. 100% bezpośredniej produkcji Dyson jest obecnie zasilane zieloną energią.³

³ Bazując na naszym Kampusie Badawczo-Rozwojowym w Wiltshire.

Energia odnawialna w kampusie

Nasza najnowsza brytyjska przestrzeń badawcza, projektowa i rozwojowa jest wyposażona w panele słoneczne, wytwarzające energię wystarczającą do zasilenia całego budynku. Gruntowa pompa ciepła oszczędza energię, regulując temperaturę wewnątrz budynku i chłodząc nasze centrum serwerowe.

Instalujemy nowy sprzęt do monitorowania energii we wszystkich naszych placówkach w celu uzyskania jeszcze większych oszczędności. Dzięki badaniu kamerą termowizyjną zainstalowaną na dronach możemy zidentyfikować mostki termiczne i poprawić efektywność budynków.

Panele słoneczne produkujące energię

Renowacja i unowocześnienie

Miejsce pracy zawsze było ważne dla firmy Dyson. Wzorując się na naszych urządzeniach, które budowane są z myślą o trwałości i ochronie środowiska, dbamy o to, aby przywrócić naszym zabytkowym budynkom ich dawną świetność.

Odnowione urządzenia Dyson

Sprawdź nasze urządzenia poddane recyklingowi, skrupulatnej inspekcji i przywrócone do świetności, aby dalej mogły służyć kolejnym właścicielom niezawodnie przez lata.

Odnowione urządzenia Dyson