Odkurzacz Dyson Cyclone V10™: Historia nowej technologii

Historia nowej technologii

Zaczyna się nowa era.

Free delivery

Darmowa dostawa

2 year guarantee

2 lata darmowej gwarancji

„Jako inżynierowie musimy wykraczać poza możliwości obecnej technologii i zadawać sobie pytanie, czy istnieje lepszy sposób?“

James Dyson - Inżynier

Pionierskie rozwiązania niosące radykalne zmiany.

James Dyson, sfrustrowany kurzem zatykającym worek odkurzacza domowego, poświęcił pięć lat, aby wynaleźć pierwszy cyklonowy odkurzacz na świecie. W międzyczasie opracował 5127 prototypów. Rewolucyjna technologia DC01, wprowadzona w roku 1993, rozwiązała częsty problem związany z obniżeniem mocy ssania. Po opracowaniu pierwszego odkurzacza z dwoma cyklonami Dyson dokonał kolejnego przełomowego wynalazku — odkurzacza bezprzewodowego, który działa jak odkurzacz przewodowy.

Mniejszy, szybszy, lżejszy.

Produkcja mocnego odkurzacza rozpoczyna się od silnika. Nasi inżynierowie skorzystali z doświadczeń w dziedzinie lotnictwa i kosmonautyki i opracowali silnik zapewniający potrzebną nam moc. Obudowę wykonano z tłoczywa fenolowego, jakie stosuje się w satelitach, ze względu na jego dużą odporność i współczynnik wytrzymałości do masy w obecności jednolitych drgań przy ultrawysokich wartościach prędkości silnika.

Większa wydajność.

Do produkcji wirnika zastosowano polieteroeteroketon (PEEK) i kompozyty z włókien węglowych w tłokach o dużej intensywności. Aby zapewnić większy strumień powietrza, zastosowaliśmy zachodzące na siebie łopatki wirnika, co dało większą powierzchnię i poprawiło wydajność.

Free delivery

Darmowa dostawa

2 year guarantee

2 lata darmowej gwarancji

Ceramiczny środek.

Silnik potrzebował lekkiego, wytrzymałego wału, zdolnego wytrzymać prędkość rzędu 125 000 obr./min. Tak duża prędkość wytwarza wysoką temperaturę, w której wał stalowy wykrzywia się o od 10 do 20 mikronów — niewielkie odchylenie, które może jednak spowodować niekorzystne drgania. Dlatego też zastosowaliśmy wał ceramiczny, utwardzany w temperaturze 1600°C i trzykrotnie twardszy od stali przy dwukrotnie mniejszym ciężarze właściwym.

Efekt „stukania“.

Aby zapewnić dodatkową moc silnika cyfrowego Dyson V10, inżynierowie Dyson podwoili liczbę magnesów i stojanów. Po zwolnieniu spustu silnik hamuje wirnik, który zatrzymuje się niemal natychmiast, a magnesy przeskakują między czterema pozycjami stojana. Za każdym razem przesuwają się o coraz mniejszą odległość, podobnie jak piłeczka pingpongowa, która odbija się na stole, wytwarzając dźwięk, nazywany przez naszych inżynierów „stukaniem“.

Silnik cyfrowy Dyson V10

W wyniku tych prac rozwojowych powstał silnik cyfrowy Dyson V10, czyli najszybszy opracowany przez nas silnik cyfrowy.

Bezpośredni rozwój.

Ten mniejszy silnik pozwolił naszym inżynierom obrócić cyklon i zespół pojemnika o 90 stopni, tworząc układ liniowy. To dało liniową drogę przepływu powietrza, poprawiając liczbę jednostek Air Watt mocy ssania przy głowicy czyszczącej o 20% w stosunku do odkurzacza Dyson V8 Absolute, a także umożliwiając zastosowanie precyzyjnego mechanizmu opróżniania pojemnika.

Dyson V8™

Dyson V10™

Free delivery

Darmowa dostawa

2 year guarantee

2 lata darmowej gwarancji

Zaawansowana filtracja.

Pozwoliło nam to także owinąć filtry przed i zasilnikowe wokół silnika w formie jednego, szczelnego modułu, zapewniając tym samym lepszą filtrację. Poprawiliśmy obudowę silnika, dodając materiał dźwiękochłonny oraz ekrany akustyczne, aby ograniczyć hałas.

Długotrwała moc z pojedynczej baterii.

Chcieliśmy uzyskać długotrwałą moc ssania z zaledwie jednej baterii, czyli 7-ogniwowej baterii litowo-jonowej o mocy 525 W, której duża pojemność zapewnia niezawodne zasilanie w oparciu o konstrukcję niklowo-kobaltowo-aluminiową. Inteligentny system zarządzania mocą firmy Dyson monitoruje dystrybucję energii, zapewniając niezawodne zasilanie.

Biegunów magnetycznych — dwukrotnie więcej niż w odkurzaczu Dyson V8™.

Watów mocy wygenerowanej do zasilania silnika cyfrowego Dyson V10.

Połowa masy silnika cyfrowego Dyson V8.

Totalna zmiana.

W ciągu 25 lat pokonaliśmy długą drogę — na nowo wynaleźliśmy odkurzacz bezprzewodowy, który obecnie posiada moc ssania odkurzacza przewodowego. 1 Teraz zaczyna się nowa era.

Odkurzacz bezprzewodowy Dyson Cyclone V10™.

¹ ¹Test siły ssania przeprowadzono zgodnie z normą EN 60312-1 CL5.8 i CL5.9 przy wężu/rurze, przy maksymalnie załadowanym pojemniku, w trybie MAX.

Bezprzewodowe odkurzacze Dyson V10™:

Dyson V8 Absolute

2 elektroszczotki
4 akcesoria

Dyson V10 Absolute

2 elektroszczotki
4 akcesoria
+ 4 akcesoria
w prezencie

Dyson V10 Motorhead

1 elektroszczotka
2 akcesoria

Dyson V10 Animal

1 elektroszczotka
4 akcesoria

Dyson V10 Fluffy

1 elektroszczotka
4 akcesoria

*Podany czas działania dotyczy trybu ssania 1 z dołączoną niezmotoryzowaną szczotką

;