Prawda o higienie

Prawda o higienie

Fakty na temat higieniczności suszarek do rąk Dyson Airblade™

Producenci rolkowanych ręczników papierowych i bawełnianych publikują raporty zawierające wątpliwe dane dotyczące higienicznych właściwości suszarek do rąk Dyson Airblade™. Obejrzyj film, aby odkryć prawdę o metodologii wykorzystywanej do uzyskania części wyników i dowiedz się więcej o ważnych aspektach higieny suszenia rąk.
 

„Suszarki do rąk Dyson Airblade™ jako jedyne posiadają certyfikację NSF i HACCP”.

Toby Saville, mikrobiolog

Suszarki do rąk Dyson Airblade™ ograniczają możliwość przeniesienia bakterii na dłonie nawet o 40%.

Producenci ręczników papierowych twierdzą, że suszarki do rąk Dyson Airblade™ zwiększają liczbę bakterii na dłoniach. W rzeczywistości technologia Airblade™ daje możliwość higienicznego suszenia dłoni w zaledwie 10-14 sekund1, ograniczając występowanie bakterii nawet o 40%.

Technologia cyfrowego silnika Dyson

Cyfrowy silnik Dyson V4 to jeden z najmniejszych na świecie, całkowicie zintegrowanych silników o mocy 1600 W. Obraca się 90 000 razy na minutę, będąc jedynym silnikiem stosowanym w suszarkach do rąk o mocy wystarczającej do przeistoczenia technologii Airblade™ w rzeczywistość.

Badanie w zakresie higieny – dłonie

Wyniki badań przeprowadzonych przez Bradford University Infection Group zostały poddane wzajemnej weryfikacji w środowisku akademickim, a także opublikowane w „Journal of Applied Microbiology”.

Zbadano:
Usunięcie bakterii przez suszarkę do rąk Dyson Airblade™.

Dowiedziono:
Używanie suszarki do rąk Dyson Airblade™ redukuje ilość bakterii obecnych na umytych dłoniach nawet o 40%.

Pobierz raport

Suszy dłonie czystszym powietrzem.

Producenci ręczników papierowych twierdzą, że suszarki do rąk Dyson Airblade™ zwiększają ilość bakterii w powietrzu znajdującym się w łazience. Dzięki stosowanym w standardzie filtrom HEPA technologia Airblade™ wychwytuje z powietrza wykorzystywanego do suszenia rąk 99,97% cząsteczek o wielkości odpowiadającej bakteriom mierzącym zaledwie 0,3 mikrona.

Filtrowanie HEPA

Filtr HEPA usuwa z powietrza unoszące się w nim cząsteczki. Jest on wyposażony w kratownicę przeznaczoną do wychwytywania większych zanieczyszczeń, warstwę filcu wyłapującą puch i włókna, a także plisowany nośnik HEPA wychwytujący cząsteczki o wielkości zaledwie 0,3 mikrona.

Badanie w zakresie higieny – powietrze

Przeprowadzone przez Campden BRI, niezależną organizację badawczą ds. żywności i napojów. Wśród jej klientów znajdują się światowe koncerny spożywcze o wysokiej świadomości higieny – takie jak Cadbury, PepsiCo, Danone, Coca-Cola, Heinz czy Nestlé.

Zbadano:
Ilość bakterii w powietrzu znajdującym się w łazience po wykorzystaniu suszarek do rąk Dyson Airblade™ i papierowych ręczników.

Pobierz raport

Suszarki do rąk Dyson Airblade™ pomagają w zapobieganiu rozwoju bakterii gromadzących się na powierzchniach.

Producenci ręczników papierowych utrzymują, że suszarka do rąk Dyson Airblade™ jest zanieczyszczona bakteriami bardziej niż podajniki ręczników papierowych. Jednak w rzeczywistości powłoka powierzchniowa, zawierająca dodatek substancji o właściwościach antybakteryjnych pomaga w przeciwdziałaniu namnażania się bakterii. Wszystkie suszarki do rąk Dyson Airblade™ posiadają także czujniki na podczerwień sterujące powietrzem, co oznacza, że mokre dłonie nawet nie dotykają urządzenia.

Badanie w zakresie higieny – powierzchnie

Przeprowadzone przez epidemiologów z Zakładu Chorób Zakaźnych Wydziału Lekarskiego na University of Florida.

Zbadano:
Skażenie bakteryjne występujące po stosowaniu suszarek do rąk Dyson Airblade™ oraz innych metod suszenia rąk w obszarach zwiększonej częstotliwości dotyku w łazience.

Pobierz raport

„Dzięki filtrowi HEPA Dyson Airblade™ jest jedyną suszarką do rąk zdolną do wychwytywania bakterii. W połączeniu z szybkim czasem suszenia i antybakteryjną powłoką jest to jedyna suszarka do rąk certyfikowana przez HACCP International. Teraz możemy zaaprobować odejście od papierowych ręczników”.


Richard Mallett. Prezes.
HACCP International

Poświęć czas na dokładne wysuszenie dłoni.
Suszenie dłoni jest równie ważne co ich mycie.

Aby usunąć bakterie, myj ręce wodą z mydłem.

Według wytycznych WHO dłonie należy myć wodą z mydłem przez minimum 20 sekund.

Suszarka do rąk Dyson Airblade™ suszy dłonie w zaledwie 12–14 sekund1.

Susz dłonie, aby zapobiec przenoszeniu bakterii z lub na dotykane powierzchnie.

„Chcieliśmy dostarczyć funkcjonalne, higieniczne i estetyczne rozwiązanie dla podróżnych. To jest dokładnie to czego szukaliśmy.”

Elin Kjartansdóttir, Architekt. Lotnisko Keflavik

Zobacz Case study

Tylko Dyson Airblade™ posiada wszystkie te zalety

 • Najszybsze

  Szybkość

  Dłonie są wysuszone
  w zaledwie 10–12 sekund.

 • Najbardziej higieniczne

  Higiena

  Stosowanie filtrów HEPA w standardzie.

 • Costs less to run icon

  Niższy koszt użytkowania

  Nawet do 80% niż w przypadku innych suszarek do rąk.

 • Niższy wpływ na środowisko

  Bardziej przyjazne dla środowiska

  Bez wycinki drzew, bez marnowania papieru

 • 5 lat gwarancji

  5 lat gwarancji

  Na części i robociznę.

;