Skip navigation
Polecamy
8 lipca 2022

Prostownica Dyson Corrale™: Zaprojektowana, by utrzymać kolor włosów przez cały rok

Prostownica Dyson Corrale w kolorze Fuksji

Nowy kolor włosów to zdrowe odświeżenie wyglądu w ciągu roku – od jasnych słonecznych pasm, po ciepłe jesienne tony, chłodne zimowe pasemka czy pastelowe kolory wiosny. Jednak pomimo wizualnych korzyści, naukowcy Dyson przeprowadzili badanie mające na celu ustalenie jak wysoka temperatura może powodować blaknięcie koloru orz uszkadzać trzon włosa.

„Im więcej ciepła używamy przy stylizacji włosów, tym szybciej blaknie ich kolor. Dzieje się tak ponieważ wysoka temperatura uszkadza zewnętrzną warstwę włosa, co pozwala kolorowi blaknąć i tracić efekt. Dyson Corrale™ to jedyna prostownica, której elastyczne płytki oraz połączenie ich technologii z inteligentną kontrolą ciepła sprawiają, że kolor włosów blaknie zdecydowanie wolniej.” – Veronica Alanis, Inżynier Wiodący, Dyson

Dyson badał naukę dotyczącą stylizacji włosów przez ponad dekadę, inwestując 100 milionów funtów w laboratoria badające włosy znajdujące się na całym świecie, a do tego mocno eksplorując naukę stojącą za blaknięciem koloru. To pomogło odkryć jak sprawić by włosy mniej się niszczyły, a ich kolor mniej blakł, przy pomocy właściwej edukacji i narzędzi.

Cztery powody blaknięcia koloru włosów

Poniżej przedstawiamy cztery możliwe powody blaknięcia włosów, które mają na uwadze barwnik, częstotliwość mycia włosów, ekspozycję na promienie UV, łamanie się końcówek oraz częstą stylizację termiczną.

Poniżej przedstawiamy kilka z nich w szczegółach.

Promienie UV

Nadmierna ekspozycja na słońce może powodować zniszczenia włosów. Jasne slońce może powodować blaknięcie koloru poprzez niszczenie ich naturalnych pigmentów melaniny, a molekuły farby mogą znacznie łatwiej uciekać ze zniszczonych włosów. Nadmierna ekspozycja słoneczna niszczy rownież włókna kreatyny, przez co włosy stają się łamliwe.

Promieniowanie UV odpowiada za degradację pigmentów formowanych przy farbowaniu włosów. Powoduje to blaknięcie koloru oraz wpływa na ogólną kondycję włosów i ich blask. Noszenie kapelusza lub pozostawanie w cieniu to najłatwiejszy sposób na uniknięcie promieniowania. Przy naturalnym kolorze włosów, promienie UV oraz temperatury powyżej 81°C mogą powodować żółknięcie włosów siwych i białych. Ta zmiana będzie bardziej widoczna na naturalnych włosach, ponieważ obecność melaniny w farbowanych włosach będzie maskowała przebarwienia oraz spowolni tę reakcję.

Chlor

Chlor w basenach może niszczyć łuski włosów, wzmacniając ich tarcie oraz zwiększając uszkodzenia mechaniczne. Algicydy miedzi są często dodawane do wody chlorowanej, aby zapobiegać powstawaniu alg. Osoby z rozjaśnianymi włosami powinny uważać, ponieważ udowodniono, że algicydy miedzi mogą zabarwiać włosy na zielono. Umyj włosy jak najszybciej po kąpieli w basenie, aby zminimalizować ryzyko zniszczeń.

Morze i piasek

Woda morska pokrywa włosy warstwą soli, co zwiększa ich tarcie oraz niszczy włosy. Podczas gdy sól morska sama w sobie nie powoduje zniszczeń, może je lekko przesuszać. Piasek to materiał ścierny, który powoduje uszkodzenia w łuskach włosów. Aby tego uniknąć, delikatnie zmyj sól i piasek z włosów tak szybko jak to możliwe.

 • Prostownica Dyson Corrale w kolorze miedzi

 • Czy wiesz, że...?

  Prostownica do włosów Dyson Corrale™ została zaprojektowana, aby zapewnić idealną stylizację włosów bez nadmiernego ciepła1.

  Koloryzowanie włosów może je osłabiać, ponieważ jest to zabieg chemiczny, który niszczy wiązania w trzonie włosa oraz jego łuski. Kolejne zniszczenia mogą łatwo nastąpić poprzez stylizację termiczną.

  Poziom blaknięcia włosów zależy od:

  Typu koloryzacji: farby permanentne będą utrzymywać się dłużej niż tymczasowe.

  Wybranego koloru: niektóre kolory, jak rudy, mają tendencję do szybszego blaknięcia, ponieważ ich molekuły są większe i nie wnikają do trzonu włosa jak inne kolory. Najdłużej utrzymujące się kolory to brąz i czerń.

  Mycie: Molekuły farby z czasem zaczną się wymywać z włosów, powodując blaknięcie koloru.

  Ekspozycja na promienie UV: udowodniono, że promieniowanie UV degraduje kolor molekuł, utworzonych podczas procesu koloryzacji.

  Zniszczenia łusek włosa: molekuły farby mogą łatwiej uciekać z uszkodzonych włosów.

  Temperatura: wysokie temperatury mogą wzmacniać szybkość wymywania się koloru z włosów.

 • Jak została zaprojektowana prostownica Dyson Corrale™, aby zapobiegać blaknięciu koloru

  Elastyczne płytki


  Większość prostownic ma nieruchome płytki. Dyson zaprojektował prostownicę Corrale™ z pionierskimi, elastycznymi, miedzianymi płytkami, które układają się do kształtu stylizowanego pasma i wykorzystują równomierne rozłożenie ciepła oraz nacisku – dzięki temu stylizacja jest niezwykle szybka. Takie rozwiązanie zapewnia także o 50% mniej uszkodzeń włosów1. Dzięki lepszej kontroli, zapewnionej przez opatentowane płytki, prostownica Dyson Corrale™ pomaga również minimalizować blaknięcie włosów.

 • Jen Atkin oraz inżynier Dyson

Produkcja płytek

Wiele rodzajów stopów zostało przetestowanych przed osiągnięciem finalnego stopu miedzi manganowej – mieszanki miedzi, manganu, aluminium, stali, żelaza i niklu – zanim wybraliśmy go do produkcji naszych opatentowanych płytek. To połączenie materiałów zapewnia im optymalną elastyczność, siłę oraz przewodnictwo ciepła. Płytki są niesamowicie cienkie, co pozwala im idealnie kształtować się i wyginać dopasowując się do włosów.

Inteligentna kontrola ciepła

Prostownica Dyson Corrale™ została wyposażona w dynamiczny system kontroli ciepła, dzięki zintegrowanemu czujnikowi, który reguluje temperaturę ponad 100 razy na sekundę. W tej technologii chodzi o komunikację z mikroprocesorem, który odpowiada za ustawienie temperatury, aby osiągnąć precyzyjną temperaturę dopasowaną do włosów. Z trzema ustawieniami temperatur - 165°C, 185°C i 210°C, idealnie dopasujesz jej poziom do typu i długości włosów oraz do pożądaniej stylizacji.

Pionierska technologia akumulatora

Jako ostatnie, ale nie najmniej ważne – prostownica Dyson Corrale™ jest zasilana 4-ogniwową baterią litowo-jonową, która zapewnia odpowiednią wydajność termiczną przy pracy przewodowej oraz bezprzewodowej. Od prostych pasm po pełne objętości fale, prostownica Dyson Corrale™ pozwala na tworzenie różnych looków przez cały rok.

Zobacz

Odkryj prostownicę Dyson Corrale™

Pożegnaj nadmierną temperaturę. Odkryj elastyczne płytki.

Newsroom Dyson

Najnowsze wieści ze świata Dyson

1Uszkodzenie termiczne mierzone jest na podstawie wytrzymałości włosów, podczas tworzenia identycznych stylizacji. Przetestowano na elastycznych płytkach w porównaniu do płytek sztywnych