Skip navigation
Polecamy
8 grudnia 2022

Magazyn Forbes: Dyson w gronie najlepszych pracodawców świata i w pierwszej setce firm przyjaznych kobietom

Firma Dyson należy do najlepszych pracodawców świata i jest jednym ze stu przedsiębiorstw najbardziej przyjaznych kobietom – znalazła się w rankingach „World’s Best Employers” i „World's Top Female-Friendly Companies” amerykańskiego magazynu biznesowego Forbes.

Forbes podjął współpracę z firmą badawczą Statista, aby wyłonić najlepszych pracodawców oraz przedsiębiorstwa, które najskuteczniej wspierają kobiety w pracy.

  • logo Forbes World's Best Employers

  • logo Forbes Female Ranking

Na potrzeby rankingu „World’s Best Employers” przeprowadzono ankietę z udziałem 150 000 pracowników z 57 krajów, co pozwoliło ustalić, które przedsiębiorstwa wyróżniają się na rynku pod względem znaczenia i wizerunku, rozwoju zatrudnionych, równości płci oraz odpowiedzialności społecznej.

Respondentów pytano o „gotowość do polecenia swojego pracodawcy znajomym lub rodzinie i ocenę innych wyróżniających się pracodawców w ich branży”. Firma Dyson znalazła się w pierwszej ćwiartce spośród 800 najlepiej ocenionych przedsiębiorstw z całego świata.

Ranking firm najbardziej przyjaznych kobietom stworzono na podstawie badania, w którym wzięło udział 85 000 kobiet zatrudnionych przez międzynarodowe przedsiębiorstwa w 35 krajach. Badanie pozwoliło ustalić, które firmy wyróżniają się pod względem równości płci, konkurencyjnych wynagrodzeń i dużych możliwości rozwoju zawodowego.

Laura Garza, dyrektorka ds. kadr, przyznaje: „Naprawdę cieszy nas ten dowód uznania dla firmy Dyson jako pracodawcy i przedsiębiorstwa, które podejmuje wewnątrzzakładowe i szerzej zakrojone działania na rzecz ułatwienia kobietom pracy w branży inżynieryjnej, a także na stanowiskach kierowniczych. W ciągu ostatnich 18 miesięcy zwiększyliśmy udział kobiet w komitecie wykonawczym firmy do 50%. Obecnie zatrudniamy na globalnych stanowiskach kierowniczych więcej kobiet niż kiedykolwiek przedtem. Co więcej, zachęcamy kobiety do rozpoczęcia kariery w branży inżynieryjnej poprzez działania Fundacji Jamesa Dysona oraz Instytutu Inżynierii i Technologii Dyson, w którym udział kobiet jest ponad dwukrotnie wyższy od średniej krajowej.”

dwie młode inżynierki pracujące nad najnowszą technologią Dyson

Newsroom Dyson

Najnowsze wieści ze świata Dyson