Skip navigation
Polecamy
24 października 2022

Dyson przenosi uczestników Top Model do świata najbardziej stylowych imprez.

Dyson zrealizował wyjątkowy projekt we współpracy z Top Model Polska 2022, w wyniku którego spośród uczestników 11 edycji programu, została wyłoniona nowa twarz kampanii produktów do stylizacji włosów Dyson.

Michał Piróg - prowadzący odcinek Top Model sezon 11, przedstawił uczestnikom ambitne zadanie, na miarę topowych wydarzeń ze świata mody, filmu oraz muzyki i sztuki.

Modele i modelki z Top Model mieli samodzielnie stworzyć zjawiskowe fryzury używając suszarki Dyson Supersonic™, lokówko-suszarki Airwrap™ i prostownico-lokówki Corrale™, na trzy rożne okazje – ceremonię wręczenia Oskarów, Festiwal Coachella oraz Met Galę.

W zadaniu oceniano m.in. wykonanie własnych interpretacji fryzur oraz stworzenie indywidualnego stylu z użyciem różnych urządzeń do stylizacji włosów Dyson.

Piękne ułożone włosy były kluczowym elementem stylizacji, dlatego do pomocy w ocenie pracy uczestników programu na planie zdjęciowym, zaprosiliśmy w charakterze jurora, światowej klasy stylistę fryzur - Jona Reymana, Globalnego Ambasadora Dyson z Nowego Jorku.

 • Jon Reyman stylizujący włosy modelki

 • Jon Reyman stylizujący włosy modelki

Jon Reyman współpracuje z najbardziej wpływowymi projektantami, jak Oscar de la Renta czy Carolina Herrera. Jon pracował za kulisami największych pokazów mody w Nowym Jorku, Londynie i Paryżu, a także dbał o fryzury światowych gwiazd, podczas takich wydarzeń jak: Met Gala, ceremonia wręczenia Oskarów czy Festiwal Coachella.

Gościem odcinka była również Jessica Mercedes. Uczestnicy Top Model mogli liczyć na jej profesjonalną pomoc w doborze idealnych kreacji na konkretne okazje.

Jon wytypował w konkursie Top Model grupę, która najlepiej poradziła sobie z zadaniem prezentacji światowej klasy fryzur na wyjątkowe okazje, przy użyciu wielofunkcyjnych urządzeń marki Dyson.

Największe wrażenie zrobiła na artyście praca na planie jednej z uczestniczek Top Model sezon 11, Natalii Woś, która otrzymała wyróżnienie. Jon Reyman zaprosił Natalię do współpracy w kampanii reklamowej Dyson.

 • Modelka z Top Model tworząca luźne fale przy pomocy prostownico-lokówki Dyson Corrale

 • Modelka z Top Model tworząca luźne fale przy pomocy multistylera Dyson Airwrap

 • Modelka z Top Model prostująca włosy przy pomocy prostownico-lokówki Dyson Corrale

W ramach realizacji kampanii, próbka włosów Natalii została wysłana do Laboratoriów włosów Dyson w Wielkiej Brytanii i wnikliwie przebadana przez inżynierów Dyson.

Analiza struktury włosa wykazała, że są one w dobrej kondycji, jednak zauważono, że środkowa sekcja włosów Natalii, około rok temu, została uszkodzona nadmiernym działaniem czynników termicznych. Spowodowało to osłabienie kondycji włosa i sprawiło, że są one bardziej łamliwe.

 • zdjęcie mikroskopowe włosa


 • Niewiele osób wie, że uszkodzenia włosów spowodowane zbyt wysoką temperaturą są nieodwracalne. Stylizacja włosów powinna być nie tylko efektowna, ale przede wszystkim bezpieczna.

  Dlatego tak ważne jest, by poddając włosy codziennym zabiegom, używać takiego sprzętu do stylizacji fryzur, który w mniejszym stopniu polega na cieple.

  Sekretem technologii stylizacji włosów Dyson jest tworzenie fryzur za pomocą skoncentrowanego strumienia powietrza, a nie nadmiernej temperatury. Wszystkie nasze produkty do stylizacji włosów zostały zaprojektowane tak, by chronić włosy przed uszkodzeniami termicznymi.

Multistyler Dyson Airwrap™ wykorzystuje zjawisko aerodynamiczne, zwane efektem Coandy, generowane przez silnik cyfrowy Dyson V9.

Strumień powietrza przyciąga włosy i samoistnie nawija je wokół końcówki w obu kierunkach. Powoduje to, że stylizacja osiągana jest za pomocą samego powietrza, a nie nadmiernej, wysuszającej włosy i niszczącej ich budowę, temperatury.

Multistyler Dyson Airwrap™ jest urządzeniem wielofunkcyjnym. Posiada dwukierunkowe końcówki do kręcenia i falowania, szczotki do modelowania i wygładzania oraz końcówkę do wykończenia fryzury, która suszy, wygładza i ukrywa puszące się włosy. Uczestnicy Top Model, mogli przy użyciu tego innowacyjnego urządzenia, wyczarować różne rodzaje fryzur i stylizacje perfekcyjnie dopasowane do każdej z trzech okazji w zadanej konkurencji.

Z kolei prostownico-lokówka z Top Model Dyson Corrale™, z której korzystali uczestnicy konkursu, zaprojektowana została w taki sposób, by poprzez mniejszą zależność od ciepła, redukować uszkodzenia włosów aż o 50%, bez uszczerbku dla trwałości i efektu stylizacji.

Możliwe jest to dzięki zastosowaniu rewolucyjnej technologii elastycznych płytek wykonanych ze stopu miedzi i manganu. Płytki wyginając się, starannie zbierają włosy, przez co równomiernie aplikują ciepło. Dzięki temu, nie ma potrzeby wygładzania tego samego pasma włosów kilkukrotnie, co jest najczęstszą przyczyną przesuszania i niszczenia struktury włosa, w przypadku urządzeń pozbawionych tego unikatowego rozwiązania.

Dlaczego tak ważne jest w tworzeniu fryzur korzystanie z urządzeń polegających w mniejszym stopniu na cieple?

Ekspozycja na temperaturę powyżej 150°C może spowodować zmiany warstwy keratynowej, z której składa się włos. Z biegiem czasu powoduje to osłabienie włosów oraz zmniejszenie ich elastyczności. Nieodwracalne uszkodzenia struktury białkowej prowadzą do załamań na włosach, przez co padające na nie cząstki światła odbijają się, sprawiając, że włos jest matowy.

Rozwiązania zastosowane w urządzeniach do stylizacji włosów Dyson zapewniają zaawansowaną technologicznie i długotrwałą stylizację przy mniejszej temperaturze, co zapobiega niszczeniu włosów i chroni ich naturalny blask.

Zarówno suszarka z Top Model Dyson Supersonic™, jak i multistyler Dyson Airwrap™, zostały zaprojektowane przy użyciu technologii zapobiegającej przekraczaniu bezpiecznej dla włosów granicy 150°C.

 • Modelka z Top Model stylizująca włosy przy pomocy suszarki Dyson Supersonic oraz okrągłej szczotki Dyson

 • Modelka z Top Model stylizująca włosy przy pomocy multistylera Dyson Airwrap

 • Modelka z Top Model stylizująca włosy prostownico-lokówką Dyson Corrale

Skąd pewność, że urządzenia Dyson nie osiągną wyższego, niż pożądany, stopnia ciepła? Dzięki zapewnieniu inteligentnej kontroli ciepła. Mierzy ona temperaturę przepływającego powietrza ponad 40 razy na sekundę i reguluje ciepło, aby temperatura 150°C nigdy nie została przekroczona.

Uczestnicy Top Model Polska 2022, byli zaskoczeni jak łatwo i szybko można ułożyć efektowną fryzurę na miarę Gali Oskarowej, nie będąc doświadczonym stylistą.

W trakcie kampanii powstały 3 tutoriale, dzięki którym nauczysz się samodzielnie tworzyć różnorodne fryzury przy użyciu innowacyjnej prostownico-lokówki Dyson Corrale™ i multistylera Dyson Airwrap™.

W powstałych wideo Natalia Woś z Top Model sezon 11, krok po kroku, pokazuje jak wystylizować najmodniejsze fryzury: loki glamour, fale pełne objętości oraz proste włosy z wywinięciem przy twarzy.

Cena za szybką i profesjonalną stylizację fryzur na miarę Oskarów, nie musi oznaczać korzystania z urządzeń generujących wysoki stopień temperatury.

Jest to ważne zarówno w świecie mody, gdzie włosy poddawane są różnym zabiegom w zależności od kampanii czy pokazu, jak i w rutynowej pielęgnacji. Możesz w prosty i bezpieczny sposób chronić ich naturalny blask i piękno, stylizując włosy na wiele różnorodnych sposobów od codziennych stylizacji, po tworzenie fryzur na specjalne okazje, bez obaw o ich zdrową kondycję i wygląd.

Newsroom Dyson

Najnowsze wieści ze świata Dyson