Skip navigation
Od Dyson
13 kwietnia 2023

Odkurzacz Dyson V15 Detect™ Absolute rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne

Miło nam poinformować, że nasz najbardziej zaawansowany technologicznie odkurzacz bezprzewodowy Dyson V15 Detect™ Absolute otrzymał akredytację Polskiego Towarzystwa Alergologicznego.

Dyson V15 Detect™ Absolute uzyskał rekomendację PTA

 • Dyson V15 Detect Absolute z logiem PTA

 • Dyson V15 Detect Absolute z logiem PTA

W efekcie przeprowadzonych przez lekarzy i naukowców PTA badań, przy wykorzystaniu bogatego zaplecza diagnostycznego Towarzystwa, pozwalającego na określenie standardów jakościowych bezpieczeństwa alergologicznego, odkurzacz bezprzewodowy Dyson V15 Detect™ Absolute otrzymał pozytywną rekomendację PTA. Rekomendacja ta, jest potwierdzeniem zaawansowanej i niezwykle szczelnej filtracji Dyson, która wyłapuje i zatrzymuje w środku 99,99% zanieczyszczeń, w tym alergeny. Uprawnia ona także do posługiwania się znakiem, cieszącego się uznaniem w kraju i za granicą, Polskiego Towarzystwa Alergologicznego.

 • podświetlana elektroszczotka Dyson Slim Fluffy ujawniająca ukryty kurz

 • Dyson V15 Detect odkurzający wzdłuż ściany

Czy w Twoim domu też są obecne alergeny?

Alergeny, to z pozoru niegroźne substancje, które wywołują u człowieka reakcję alergiczną. Problem alergii i negatywnego działania alergenów na nasze organizmy może dotyczyć każdego z nas.

 • mikroskopowy obraz alergenów

 • obraz ukrytych w pomieszczeniu alergenów

Jak pokazało coroczne, globalne badanie marki Dyson, dotyczące kurzu, jedynie 3 na 10 osób zdaje sobie sprawę, że pyłki roślin stanowią składnik kurzu domowego. Pyłki są tak małe i lekkie, że biorąc pod uwagę ciągłą wymianę powietrza między zamkniętymi pomieszczeniami a środowiskiem zewnętrznym, niestety, nie można zapobiec przedostawaniu się ich do naszych domów. Zazwyczaj sami wnosimy je do środka na naszych włosach, skórze, ubraniach, butach, a nawet sierści zwierząt domowych. Po wejściu do domu pyłek i alergeny gromadzą się w domowym kurzu, osiągając wysokie stężenie długo po szczytowym okresie pylenia. Nie powinno zatem dziwić, że jedną z dziesięciu najczęściej spotykanych alergii na świecie jest alergia na pyłki (którą często nazywamy katarem siennym). Poza pyłkami w domach znaleźć można wiele innych substancji, które mogą powodować alergie. Zaliczają się do nich: sierść zwierząt i pchły, roztocza często wywołujące astmę, kurz podrażniający nos i gardło, pleśnie powstające w wilgotnych miejscach i powodujące duszności, czy resztki jedzenia.

 • spacerująca rodzina

 • Czy „sezon na pylenie” to mit?


  Wielu ludziom wydaje się, że sezon pylenia przypada jedynie na wiosnę. Nic bardziej mylnego. W zależności od miejsca i ze względu na zmiany klimatu, okresy pylenia roślin rozpoczynają się o różnych porach roku i mają różną długość trwania. Jak podkreślają naukowcy – pyłki mogą otaczać nas przez cały rok.

  Reakcję alergiczną wywołują różne rodzaje pyłków: niektórzy są uczuleni na pyłki drzew unoszące się w powietrzu wiosną, dla innych problemem są trawy, które najbardziej pylą latem, u jeszcze innych reakcję wywołują pyłki chwastów, często wydzielane jesienią. Na stężenie pyłków wpływa nie tylko pora roku czy dnia, ale także temperatura, wilgotność powietrza i poziom opadów. Wiele gatunków roślin wydziela pyłki wcześnie rano, a także przy słonecznej i ciepłej pogodzie – w takich warunkach ich ilość może wzrosnąć. Najczęstszymi objawami obecności pyłków w naszych domach jest ciągłe kichanie, katar, łzawienie oczu czy drapanie w gardle. Łatwo utożsamić te objawy z sezonową infekcją wirusową, tymczasem, mogą one oznaczać początek alergii.

 • Jak skutecznie zadbać o czystość Twojego domu i przeciwdziałać szkodliwym alergenom?


  Odkurzacz bezprzewodowy Dyson V15 Detect™ Absolute, który otrzymał akredytację Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, to najmocniejszy i najbardziej inteligentny odkurzacz, który łączy w sobie najwyższą moc ssania spośród wszystkich odkurzaczy bezprzewodowych Dyson i najbardziej zaawansowaną technologię, w trosce o czystość Twojego domu i zdrowie Twojej rodziny.

  Mikroskopijny kurz i sierść zwierząt mogą przenosić alergeny, które łatwo jest przeoczyć, bo są niewidoczne gołym okiem. Dyson V15 Detect™ Absolute wykorzystuje technologię światła i za pomocą podświetlanej elektroszczotki, uwidacznia mikroskopijny kurz, w tym alergeny na powierzchniach twardych. Precyzyjnie ustawiona wiązka światła wykrywa niewidoczne na pierwszy rzut oka cząsteczki i sprawia, że niezauważalny kurz staje się widoczny, dzięki czemu podczas sprzątania niczego nie przeoczymy.

  Co szczególnie istotne, zaawansowana, superszczelna filtracja odkurzacza Dyson V15 Detect™ Absolute, dzięki technologii cyklonów Dyson Root Cyclone™, wychwytuje i usuwa 99,99% mikroskopijnych cząsteczek, alergenów i zanieczyszczeń o wielkości zaledwie 0,3 mikrometra (o 16 razy mniejszych niż sierść zwierząt!), nie przepuszczając ich na zewnątrz.

 • odkurzacz Dyson V15 Detect odkurzający dywan

Kurz i alergeny są usuwane z pomieszczenia dzięki wydajnemu silnikowi Dyson Hyperdymium™, który obraca się z prędkością do 125 000 obrotów na minutę, generując najwyższą moc ssania do usuwania nie tylko większych zanieczyszczeń, takich jak włosy i sierść zwierząt, ale także mikroskopijnego kurzu w tym alergenów, wirusów czy pyłków.

14 cyklonów Dyson generując potężną moc o wartości ponad 100 000G, umieszcza zanieczyszczenia, takie jak: mikroskopijny kurz, pyłki, alergeny włosy i sierść zwierząt, bezpośrednio w pojemniku, co zapobiega zatykaniu filtra, dzięki czemu nie dochodzi do utraty mocy ssania.

 • ikony cząstek składające się na domowy kurz oraz logo PTA

 • przekrój silnika odkurzacza Dyson V15 Detect

 • przekrój systemu filtracyjnego odkurzacza Dyson V15 Detect

 • Dodatkowo, odkurzacz Dyson V15 Detect™ Absolute, posiada wbudowany specjalny czujnik piezoelektryczny, który stale zlicza i mierzy rozmiar cząstek kurzu, automatycznie dostosowując moc ssania do typu powierzchni oraz poziomu i rodzaju zanieczyszczeń. Czujnik przekształca wibracje w sygnały elektryczne 15 000 razy na sekundę, zliczając i kategoryzując zassane cząsteczki kurzu pod kątem ich wielkości (alergeny i pyłki, mikroskopijny kurz, roztocza i drobnoziarnisty piasek, cząsteczki wielkości kryształów cukru). Dzięki temu, urządzenie może automatycznie zwiększyć moc ssania, gdy zostanie zidentyfikowana większa ilość kurzu. Ekran LCD pokazuje w czasie rzeczywistym, co zostało zebrane przez odkurzacz, wyświetlając na ekranie naukowy dowód dokładnego sprzątania i czystego domu.

 • zbliżenie na wykres zebranych cząstek brudu na ekranie LCD odkurzacza Dyson V15 Detect


Żeby skutecznie zadbać o czystość w Twoim domu i przeciwdziałać szkodliwym alergenom, potrzebne jest nie tylko regularne sprzątanie, ale przede wszystkim efektywne. W przeciwnym razie tylko pozornie możemy mówić o czystym i pozbawionym większości pyłków i alergenów domu.

Technologia docenionego przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne odkurzacza Dyson V15 Detect™ Absolute, pozwala skutecznie pozbyć się kurzu, alergenów i mikroskopijnych zanieczyszczeń, pozostawiając Twój dom idealnie czystym i bezpiecznym.

Newsroom Dyson

Najnowsze wieści ze świata Dyson