Skip navigation
Nowość
13 czerwca 2022

Dyson wprowadza odkurzacz bezprzewodowy z technologią, która pokaże ukryty kurz i brud w Twoim domu1

Dyson V12 Detect Slim™, Najlżejszy odkurzacz bezprzewodowy z silną mocą ssania 150 AW2, zdolny do wykrywania, usuwania, mierzenia i liczenia mikroskopijnych cząsteczek kurzu dla naukowych dowodów dokładnego sprzątania.3

prezentacja dwóch elektroszczotek odkurzacza Dyson V12 Detect Slim - podświetlanej elektroszczotki Slim Fluffy oraz elektroszczorki Motorbar

Pomoc w tworzeniu zdrowszego środowiska domowego stała się właśnie łatwiejsza, gdyż Dyson wprowadził na rynek całkowicie nową generację odkurzaczy bezprzewodowych z produktem Dyson V12 Detect Slim™. Zaprojektowany by wykrywał cząsteczki kurzu, tak małe jak 10 mikrometrów oraz wyposażony w akustyczny czujnik piezoelektryczny, aby pokazać Ci ilość zebranych cząsteczek4 – wszystkie te nowe technologie od Dyson redefiniują dogłębne sprzątanie w domu.

Zaprojektowany przez globalny zespół 370 inżynierów, Dyson V12 Detect Slim™ posiada silnik Dyson Hyperdymium, który zapewnia dużą mocc ssania i 5-cio stopniową filtrację, wyłapującą 99,99% cząsteczek kurzu, wielkości nawet do 0,3 mikrometra dla dokładnego sprzątania5. Dyson V12 Detect Slim™ pomaga tworzyć zdrowsze środowisko domowe, gdzie ponad 60% osób sprząta częściej niż kiedykolwiek.6

"Jako inżynierowie, naszą pracą jest rozwiązywanie codziennych problemów, a przez ostatnie dwa lata znacznie ich przybyło, z uwagi na większą ilość czasu spędzaną w domach” mówi James Dyson, Główny Inżynier i Założyciel. „Wszyscy sprzątamy znacznie częściej, starając się usunąć większą ilość kurzu oraz osiągnąć spokój ducha, związany z faktyczną czystością naszych domów.”

„Nasze najnowsze odkurzacze używają technologii laserowej, aby wykryć ukryty kurz1. Uzyskaliśmy to poprzez umiejscowienie podświetlenia w elektroszczotce, którego wiązka światła została precyzyjnie ułożona pod kątem 1,5 stopnia, by uzyskać najlepszy kontrast między podłogą, a kurzem. Nie poprzestaliśmy jednak na samym wykrywaniu, dlatego usuwamy i precyzyjnie mierzymy oraz liczymy cząsteczki 15 000 raza na sekundę, używając akustycznego czujnika piezoelektrycznego, który przetwarza wibracje w sygnały elektryczne, precyzyjnie pokazując ilość i rozmiar wciągniętych cząsteczek na ekranie LCD.”

”Dyson V12 Detect Slim™ jest zarówno mocny, jak i inteligentny, tworząc idealne urządzenie – oraz naukowe dowody zdrowszego i czystszego domu.”

Wykrywanie kurzu

Dyson jest pionierem w kategorii odkurzaczy z technologią wykrywania kurzu, aby zapewnić Cię o tym, że Twój dom został bardzo dokładnie wysprzątany. Podświetlenie odkrywa cząsteczki, których normalnie nie widać, dzięki precyzyjnie ustawionej wiązce światła wbudowanej w elektroszczotkę.1

Ten pomysł narodził się po tym, jak jeden z inżynierów Dyson zauważył w domu migoczące w słońcu cząsteczki kurzu. Następnie rozpoczął badanie, mające na celu ustalenie możliwości podobnego sposobu na zobaczenie mikroskopijnego, normalnie niewidocznego kurzu w naszych domach. Zespół prowadził w laboratorium eksperymenty, by sprawdzić jak można osiągnąć ten efekt i tak narodziło się nowe rozwiązanie.

Inżynierowie Dyson zdecydowali się na zieloną diodę – wybraną z uwagi na najlepszy kontrast – i umieścili ją w elektroszczotce Slim Fluffy™, pod precyzyjnym kątem 1,5 stopnia, 7,2 mm nad ziemią. Oznacza to, że niewidoczny kurz na powierzchni podłogi (normalnie niewidzialny dla ludzkiego oka), staje się widoczny i może być usunięty.

Czujnik piezoelektryczny

Rozumiemy, że teraz bardziej niż kiedykolwiek wszyscy pragiemy higienicznie czystych domów. Inżynierowie Dyson zaprojektowali technologię, która umożliwia użytkownikowi mierzenie wykrywanego kurzu oraz pokazuje ilość na ekranie LCD dla naukowych dowodów dokładnego sprzątania.3

Więc, jak to działa? Akustyczny czujnik piezoelektryczny został wbudowany bezpośrednio w odkurzacz. Elementy włókna węglowego w szczotce podnoszą mikroskopijne cząsteczki, a następnie są one liczone i mierzone do 15 000 razy na sekundę. Kurz dostaje się do odkurzacza i uderza w czujnik piezoelektryczny, znajdujący się przy wejściu do pojemnika na brud, z mikrowibracjami, które przetwarzane są na sygnały elektryczne. Rozmiar i ilość kurzu pokazywany jest na wbudowanym ekranie LCD, aby użytkownik mógł zobaczyć ilość pochłoniętego kurzu, różne rozmiary cząsteczek oraz dostarczyć naukowy dowód dokładnego sprzątania.

Dyson V12 Detect Slim™ został zaprojektowany tak, by automatycznie zwiększał moc ssania, gdy natrafi na dużą ilość kurzu. Dzieje się to w trybie Auto, kiedy czujnik piezoelektryczny wykryje duże skoncentrowanie kurzu, a reakcją na to jest automatyczne podniesienie mocy ssania. Kiedy poziom kurzu wraca do normalności, moc ssania jest redukowana do poprzedniego poziomu.

Technologia zapobiegająca plątaniu

Przedstawiamy mini elektroszczotkę zapobiegającą plątaniu: Inżynierowie Dyson również zajeli się problemem usuwania włosów z wałka szczotki. To częste wyzwanie większości odkurzaczy, mimo różnych zapewnień, dlatego zaprojektowaliśmy stożkową elektroszczotkę, która obracając się ściąga z siebie włosy, a odkurzacz zasysa je do pojemnika na brud. Zapobiega to nakręcaniu się włosów na wałek szczotki. Zaprojektowana dla włosów ludzi i zwierząt – nasi inżynierowie delikatnie podrasowali zakrzywione włosie szczotki, aby upewnić się, że siła obrotowa nie zaplącze włosów i przetestowali wałek na wielu rodzajach włosów.

Elektroszczotka Motorbar™: to silna elektroszczotka Dyson, wyposażona w technologię zapobiegającą plątaniu. Posiada 56 poliwęglanowych „zębów”, które działają na zasadzie grzebienia. Te małe ząbki zapobiegają plątaniu się włosów na włóknach wałka podczas sprzątania i automatycznie go czyszczą, żebyś Ty nie musiał.

Elektroszczotka Motorbar oraz minielektroszczotka zapobiegająca plątaniu sprzątające dywan i psie posłanie

Filtracja

Dyson V12 Detect Slim™ posiada 5-cio stopniowy system filtracji Dyson, wyłapujący min. 99,99% cząsteczek tak małych jak 0,3 mikrometra7, a także wydmuchuje oczyszczone powietrze. Nasza technologia cyklonów wydajnie oddziela kurz i brud z podłóg od powietrza, a całe urządzenie jest dodatkowo uszczelnione, co sprawia, że kurz nie jest wydmuchiwany z powrotem do domu.

Zobacz

Odkryj odkurzacz bezprzewodowy Dyson V12 Detect Slim™

Najlżejszy odkurzacz bezprzewodowy z wysoką mocą ssania 150 AW2

Newsroom Dyson

Najnowsze wieści ze świata Dyson

[1] Podświetlenie zostało zaprojektowane do podłóg twardych. Skuteczność wiązki światła zależy od warunków oświetlenia pomieszczenia, rodzaju zanieczyszczeń i typu powierzchni.
[2] Test mocy ssania przeprowadzono zgodnie z normą EN IEC62885-4 CL5.8 i CL5.9 przy wężu/rurze, przy maksymalnie załadowanym pojemniku, w trybie Boost w porównaniu do odkurzaczy bezprzewodowych innych marek.
[3] Najlepsza dokładność sprzątania została osiągnięta w trybie Auto. Funkcja dostosowującej się mocy ssania działa tylko w trybie Auto. Testowanie w oparciu o średnie, domowe użytkowanie zgodnie z danymi z testów wewnętrznych Dyson. Mikroskopijny kurz definiuje się jako cząsteczki mniejsze niż 100 mikrometrów.
[4] Najlepsza dokładność sprzątania została osiągnięta w trybie Auto. Funkcja dostosowującej się mocy ssania działa tylko w trybie Auto. Testowanie w oparciu o średnie, domowe użytkowanie zgodnie z danymi z testów wewnętrznych Dyson. Mikroskopijny kurz definiuje się jako cząsteczki mniejsze niż 100 mikrometrów.
[5] System filtracji przetestowany zgodnie z normą EN IEC62885-4 CL5.11 w trybie Boost.
[6] Według badania Global Dust Study 2021 firmy Dyson, w którym wzięło udział 10 754 respondentów z 10 krajów: USA, Australia, Japonia, Chiny, Korea Południowa, Francja, Wielka Brytania, Niemcy, Hiszpania i Włochy. Badanie przeprowadzono między 23 października a 11 listopada 2020 roku. Dane zostały uśrednione na poziomie "globalnym", aby były reprezentatywne dla różnych wielkości populacji.
[7] System filtracji przetestowany zgodnie z normą EN IEC62885-4 CL5.11 w trybie Boost.