Skip navigation

Wyjątkowa technologia higienicznego suszenia rąk

W 2006 roku wprowadziliśmy na rynek, włączaną czujnikiem, bezdotykową suszarkę do rąk Dyson Airblade™ z filtrem HEPA, który czyści powietrze wykorzystywane do suszenia rąk. Zasilane cyfrowym silnikiem Dyson, suszarki do rąk Dyson Airblade™ szybko i higienicznie suszą ręce powietrzem oczyszczonym filtrem HEPA.

Tylko Dyson suszy jak Dyson.

Gama produktów Dyson Airblade

Higieniczne i bezpieczne - testowane przez niezależne laboratorium1

Bezdotykowe. Z filtrem HEPA.
Bez marnowania papieru.


Udowodniono, że nie przyczyniają się do aerozolizacji w większym stopniu niż ręczniki papierowe.2 Bez odpadów.

Dyson Airblade hand dryers being tested for aerosolisation

Jak przeprowadzane są niezależne badania

Naszym celem było zbadanie, ile aerozoli jest wytwarzanych przez suszarki Dyson Airblade™ w porównaniu z ręcznikami papierowymi lub myciem rąk bez suszenia.

Niezależne badania zostały przeprowadzone w kontrolowanym środowisku przy użyciu umywalki, ręczników papierowych i suszarek do rąk Dyson Airblade™ W+D, dB, V i 9kJ przez Airmid Healthgroup. Każdy test wykonano trzykrotnie, a ręczniki papierowe i suszarki do rąk były badane w oddzielnych próbach.

Badania wykazały, że żadna z suszarek do rąk Dyson Airblade™ nie ma znaczącego wpływu na powietrze. Potwierdzają one wcześniejsze testy, według których suszarki do rąk Dyson Airblade™ są tak samo higieniczne, jak ręczniki papierowe.

V Próbki wszystkich organizmów żywych (bakterii) P Próbki cząsteczek/aerozoli
Schemat suszarek do rąk Dyson AirbladeTM w laboratorium testowym Airmid.

Co wykazały niezależne badania

Dyson poddał dalszej analizie uzyskane wyniki badania i napisał pracę, która została zrecenzowana a następnie opublikowana w Frontiers in Public Health. Badanie stwierdza, że suszenie dłoni przy użyciu strumieniowych suszarek do rąk nie wpływa znacząco na zwiększenie obecności aerozoli czy bakterii w powietrzu w porównaniu z innymi czynnościami takimi jak chodzenie, mycie rąk czy ich suszenie ręcznikami papierowymi. Przeczytaj cały artykuł i sprawdź rezultaty badania tutaj.


 • Udowodniono, że nie przyczyniają się do aerozolizacji w większym stopniu niż ręczniki papierowe.2 Bez odpadów.


 • Badania wykazały, że nie mają znaczącego wpływu na powietrze.2
   

Czym jest aerozolizacja?

Aerozolizacja to proces tworzenia aerozoli. Aerozole to maleńkie płynne lub stałe cząsteczki, albo mieszanina obu, zawieszone w gazie (np. w powietrzu).

Ich skład może się różnić w zależności od tego, jak powstają, i mogą zawierać bakterie lub wirusy. Cząsteczki aerozoli mogą różnić się wielkością, na przykład mogą mieć ledwie 0,3 mikrona.

Podczas gdy duże, ciężkie cząsteczki najczęściej opadają na podłogę, te mniejsze na ogół unoszą się w powietrzu. Aerozole są wszędzie.

Obraz przedstawia włos i małe cząsteczki.

Filtry HEPA wyłapują cząsteczki nawet o średnicy 0,1 mikrona

Wszystkie suszarki do rąk Dyson Airblade™ są wyposażone w filtry HEPA, aby suszyć ręce oczyszczonym powietrzem.

Przetestowano i udowodniono, że filtry wyłapują 99,95% cząsteczek nawet o średnicy 0,1 mikrona.3 Filtry mogą również wyłapać bakterie i wirusy.

Susz ręce powietrzem oczyszczonym filtrem HEPA, a nie zanieczyszczonym.

Cząsteczki wyłapane przez filtr HEPA w suszarce Dyson Airblade 9kJ .

Technologia bezdotykowa

Suszarki do rąk Dyson Airblade™ wykorzystują technologię czujników. Stworzone z myślą o bezdotykowej i higienicznej wygodzie użytkowania.

Czujniki są tak zaprogramowane, by wykryć i automatycznie osuszyć ręce. Pozwala to użytkownikom zachować odpowiednią odległość między dłońmi a urządzeniem.

 • Technologia czujników w suszarkach do rąk Wash+Dry, 9kJ i V

  Dyson Airblade Wash+Dry została wyposażona w czujniki LED na podczerwień, które automatycznie wykrywają ręce, myją je oraz suszą. Umożliwiają one przełączanie trybu mycie i suszenie.

 • Technologia czujników w suszarkach do rąk Wash+Dry, 9kJ i V

  Dyson Airblade 9kJ została wyposażona w czujniki na podczerwień time-of-flight, które uruchamiają obieg oczyszczonego filtrem HEPA powietrza. Suszarka została zaprojektowana z myślą o zapewnieniu optymalnej wygody użytkowania.

 • Technologia czujników w suszarkach do rąk Wash+Dry, 9kJ i V

  Dyson Airblade V została wyposażona w czujniki pojemnościowe, które, gdy ręce znajdują się w strefie zasięgu, automatycznie uruchamiają i zatrzymują obieg oczyszczonego filtrem HEPA powietrza.

Higieniczność potwierdzona przez niezależne testy

Szybkie, higieniczne suszenie rąk

Opuszczenie toalety z wilgotnymi rękami może spowodować przeniesienie do 1000 razy więcej bakterii niż na suchych dłoniach.2 Skuteczne suszenie rąk jest więc tak samo ważne, jak ich mycie.

Właśnie dlatego suszarki do rąk Dyson Airblade™ mają czas suszenia 10-14 sekund,5 i udowodniono, że zmniejszają przenoszenie bakterii na dłoniach nawet o 40%.4

Kobieta myjąca ręce za pomocą suszarki do rąk Dyson Airblade Wash+Dry

Potwierdzone w działaniu

Od wprowadzenia na rynek suszarek do rąk Dyson Airblade™ w 2006 roku, miliony ludzi korzystało z nich w łazienkach na całym świecie.

Choć każde urządzenie objęte jest 5-letnią gwarancją, przy odpowiedniej konserwacji suszarki mogą działać znacznie dłużej. W przeciwieństwie do ręczników papierowych, suszarki do rąk Dyson Airblade™ nie zużyją się.

Odkryj gamę produktów Dyson Airblade™

 • Kobieta susząca ręce przy Dyson Airblade V

  Dyson Airblade V logo

  Antybakteryjna powierzchnia

  Suszarka do rąk Dyson Airblade V (nikiel), zawiera dodatki antybakteryjne i przeciwwirusowe, które zmniejszają rozwój bakterii i wirusów7 na jej powierzchni.

 • Suszenie rąk przy Dyson Airblade Wash+Dry

  Dyson Airblade Wash+Dry logo

  Myj i susz nad umywalką

  Dzięki technologii Airblade™ w baterii umywalkowej, użytkownicy nie muszą przechodzić do oddalonego miejsca suszenia rąk, więc mniej wody kapie na podłogę.

 • Kobieta susząca ręce przy Dyson Airblade 9kJ

  Dyson Airblade 9kJ logo

  Curved Blade™ design

  Dwie ergonomicznie wyprofilowane szczeliny o szerokości 0,45 mm tworzą strumienie powietrza o prędkości 624 km/h. Powietrze opływa Twoje ręce i szybciej usuwa wodę.

Często zadawane pytania

Istnieje pewna liczba badań przywoływanych przez przemysł ręczników papierowych wykazujących odważne i niedokładne tezy. Badania te nie zostały przeprowadzone w warunkach i według scenariuszy symulujących wzięte z życia lub rzeczywiste sytuacje, które osoba postępująca rozsądnie mogłaby doświadczyć używając suszarek do rąk Dyson Airblade™. Naukowcy przeprowadzający badania uzyskali dane wyniki nakładając na ręce badanych zbyt duże ilości bakterii i wirusów i osuszyli je suszarką do rąk Dyson Airblade – pominęli jednak etap wcześniejszego mycia rąk. Z kolei, badanie przeprowadzone przez Uniwersytet w Bradford wskazuje, że gdy właściwie używa się suszarek do rąk Dyson Airblade™ redukują one nawet 40% liczbę bakterii na dłoniach.3

HEPA oznacza wysokosprawne filtrowanie cząsteczkowe powietrza. Filtr, aby został uznany za oryginalny filtr HEPA, czyli taki jaki jest standardowo instalowany we wszystkich suszarkach Dyson Airblade, musi przejść testy standaryzacyjne EN1822-5 i IEST-RP-CC001-6. Każdy inny filtr, który nie jest określony jako HEPA może nie być w stanie pracować równie skutecznie i wydajnie.

Mycie rąk jest kluczowym sposobem na zmniejszenie rozprzestrzeniania się bakterii i wirusów. Odpowiednie suszenie rąk jest ważnym elementem w tym procesie, gdyż mokre ręce mogą przenosić nawet 1000 razy więcej bakterii niż suche ręce.1 Udowodniono, że suszarki do rąk Dyson Airblade™ są tak samo higieniczne, jak ręczniki papierowe,8 nie zanieczyszczają przy tym środowiska i mają niskie koszty użytkowania.9

Dlaczego warto wybrać Dyson dla biznesu

1 Suen et al. 2019 badania naukowe i testy oparte na ilości bakterii w powietrzu i w aerozolu (0,3 do >5 mikronów) mierzonych w czasie suszenia rąk w komorze testowej o objętości 28,5 m³. Badanie przeprowadzone przez niezależne laboratorium.
2 Oparte na aerozolizacji mierzonej w czasie suszenia rąk. Testy przeprowadzone przez niezależne laboratorium Airmid Healthgroup Ltd.
3 Filtr HEPA przetestowany zgodnie z normą EN1822-5 przez niezależne laboratorium badawcze w określonych warunkach testowych.
4 Snelling et al. (2010) JAM.
5 Czas suszenia określono za pomocą metody testowej Dyson 769 opartej na NSF P335 do pomiaru 0,1 g wilgoci resztkowej.
6 Globalne badanie zostało przeprowadzone w lipcu 2020 roku w 14 krajach na całym świecie(UK, DE, ES, FR, IT, NL, US, CA, MX, CN, JP, MY, SG, AU) wśród 8758 respondentów, powyżej 18 roku życia. Poszczególne wartości procentowe różnią się w zależności od kraju.
7 Testy przeprowadzono w zewnętrznym laboratorium zgodnie z ISO 22196 na E. coli, Salmonella enterica, Staphylococcus aureus i Klebsiella pneumoniae oraz zgodnie z ISO 21702 na wirus H3N2 (grypa).
8 Mutters & Warnes (2019) JHI.
9 Średnia cena energii elektrycznej 0,1 GBP/kWh na grudzień 2018 r. Obliczenia można znaleźć na stronie www.dyson.pl/calcs