Skip navigation

Lean engineering

Więcej, mając mniej

Małe jest potężne

Silnik cyfrowy V9 firmy Dyson ma zaledwie 27 mm średnicy. Powstał z myślą o suszarce do włosów Dyson Supersonic™. Konstrukcja znajduje się w uchwycie, dzięki czemu zmienia się środek ciężkości całego urządzenia, 110 000 obrotów na minutę to wartość sześciokrotnie przewyższająca szybkość silników w konkurencyjnych suszarkach, a to wszystko przy trzy razy mniejszej wadze, w porównaniu do produktów konkurencji.1

Suszarkę dodatkowo wyposażono w technologię Air Multiplier, wykorzystywaną w wentylatorach, aby skrócić czas suszenia.

"Oszczędne i nowatorskie wykorzystywanie energii czy materiałów to dla nas obowiązek. To właśnie koncepcja Lean Engineering wciągnęła mnie do świata inżynierii. "

James Dyson

Inżynier

Usprawnianie przez usuwanie

Nasi inżynierowie analizują produkty codziennego użytku, aby zlokalizować zbędne komponenty. Dzięki wykorzystaniu efektu Coandy udało im się zrewolucjonizować konstrukcję wentylatora konsumenckiego. Od teraz takie urządzenia nie wymagają wirujących w powietrzu łopatek oraz otaczających je kratek ochronnych.

Mniej błędów, mniej odpadów

Warunkiem wydajności jest precyzja. Wszystkie silniki cyfrowe Dyson są montowane przez roboty. Każdy z nich wykonuje działania z precyzją co do jednego mikrona i pracuje z zawrotną szybkością. To jedynie część działań produkcyjnych wymagających sporego poboru mocy, dlatego stale pracujemy nad zwiększaniem wydajności linii produkcyjnych, np. korzystamy z systemu gorącokanałowego w celu ograniczania pozostałości żywicy.

Nasi dostawcy oprzyrządowania również pracują nad narzędziami wielownękowymi, dzięki którym można odlewać wiele części jednocześnie w krótszym czasie, ograniczając zużycie materiałów i pobór mocy.

Lekki sprzęt, poddany ciężkim próbom

Urządzenia Dyson są lekkie i ergonomicznie wyważone. Gwarantują użytkownikom niezrównaną wygodę. Nie stoi to w sprzeczności z ich wytrzymałością. Dzięki eksperckiej wiedzy naszych inżynierów w zakresie geometrii oraz zastosowaniu pionierskich materiałów prototypy są w stanie sprostać tysiącom godzin testów. Taki wynik równa się tysiącom godzin użytkowania.

Pakowanie, ochrona, prezentacja

Nasze opakowania powstają równocześnie z produktami.

Są poddawane tak samo rygorystycznym testom, aby zapewnić bezpieczny transport i doskonałe wrażenie przy odpakowywaniu, bez względu na to, gdzie znajduje się punkt odbioru.

Podobnie jak reszta naszych produktów, oferowane przez firmę opakowania stale ewoluują i są unowocześniane. Podczas produkcji odpowiednich, intuicyjnych opakowań używamy jedynie niezbędnych materiałów i zużywamy minimalną ilość energii.

Wykroczyć poza etykietę energetyczną

Etykiety energetyczne pomagają konsumentom wybierać wysokowydajne, energooszczędne konstrukcje. Jeśli jednak chodzi o odkurzacze, w laboratoriach sprawdzane są puste urządzenia. Dlatego właśnie nie projektujemy odkurzaczy z myślą o testach.

Uważamy, że wydajność musi być zapewniona na każdym etapie: od wysokowydajnych silników cyfrowych do wykorzystywanych materiałów. Dzięki 100% mocy ssania w każdym momencie sprzątania, odkurzysz pomieszczenie w krótkim czasie, do tego bez konieczności wyrzucania do śmieci worka na kurz i zanieczyszczania środowiska. Na etykiecie energetycznej nie znajdziesz takich danych.

Użytek wielorazowy. Recykling. Renowacja.

Niemal wszystkie wysokiej jakości urządzenia firmy Dyson można wykorzystać ponownie lub poddać recyklingowi. W naszych warsztatach serwisowych odnawiamy i oznaczamy certyfikatami używane urządzenia, po czym sprzedajemy je po okazyjnych cenach.

Dalej

Odpowiedzialne pozyskiwanie