Skip navigation

Nasze DNA

Wydajność mamy w genach

To właśnie wydajność zmotywowała Jamesa Dysona do zaprojektowania pierwszego bezworkowego odkurzacza. To wydajność nas napędza. Nie chodzi tylko o wynalazki. Nasze budynki, nasi ludzie, nasze społeczności stanowią jej część.

Innowacyjne przestrzenie

Otaczamy się genialnymi innowacjami: Część z nich przypomina nam o dążeniu do niemożliwego, np. myśliwiec English Electric Lightning, znajdujący się w jednej z kawiarni dla pracowników, ale pamiętamy również o funkcjonalności, o czym świadczą panele słoneczne i gruntowe pompy ciepła, dzięki którym w siedzibie firmy w Malmesbury korzystamy wyłącznie z energii odnawialnej.

"Mieć pomysł, aby zrobić coś lepiej i sprawić, aby to, co wydaje się niemożliwe, było osiągalne. To wciąż moje marzenie. "

James Dyson

Inżynier

Budowanie przyszłości

Ikony inżynierii nas inspirują. W 2017 roku firma ogłosiła powstanie drugiego brytyjskiego kampusu technologicznego w Hullavington (Wiltshire).

Podobnie jak reszta naszych produktów, oferowane przez firmę opakowania stale ewoluują i są unowocześniane.

Ograniczanie poboru mocy

Nasza siedziba w Malmesbury jest ciągle modernizowana. Dzięki temu mamy okazję zmniejszyć wpływ na środowisko we wszystkich obszarach, w których jest to możliwe. Pierwsze w kolejności są restauracje: płyty gazowe zastąpione zostały zespołami indukcyjnymi, dzięki czemu nie ma potrzeby klimatyzacji, a dodatkowo energia pochodzi ze źródeł w 100% odnawialnych. Takie same środki planujemy zastosować w przyszłości w pozostałych zakładach firmy Dyson.

Zawężanie luki umiejętności

Inżynierowie to urodzeni pogromcy problemów. Aby uporać się z wyzwaniami XXI wieku, takimi jak zanieczyszczenie powietrza, potrzebujemy coraz większej liczby osób z wykształceniem technicznym.

Fundacja Jamesa Dysona to organizacja charytatywna firmy Dyson. Jej misją jest inspirowanie nowych pokoleń inżynierów. Dostarcza ona pieniądze, materiały i mentoring młodym ludziom, aby mogli zmierzyć się z problemami, a ostatecznie nauczyć się je rozwiązywać.

Ograniczanie szkodliwej emisji

Na parkingach dla pracowników w naszych zakładach montowane są porty ładowania samochodów elektrycznych, aby zachęcić do przejścia na pojazdy bezemisyjne.

Zapewniamy również autobusy wahadłowe kursujące po najbardziej uczęszczanych trasach. Każdy pracownik bez trudu może dostać się do siedziby naszej firmy znajdującej się na angielskiej wsi, korzystając z programu współdzielenia samochodów działającego na kampusie. Mniej samochodów to mniej zanieczyszczeń w powietrzu, którym oddychamy, a także mniej korków ulicznych.

Inżynieria dla każdego

Nie każdy pracownik firmy Dyson jest inżynierem, ale każdego zachęcamy do myślenia technicznego. Przecież każdy układ można rozłożyć na czynniki pierwsze i złożyć ponownie, tylko lepiej.

Bez względu na to, czy pracujesz w marketingu, biurze obsługi klienta, czy w finansach, pamiętaj, że warto weryfikować zastaną rzeczywistość i mierzyć się z powszechnie ignorowanym problemem braku wydajności.

Nie marnuj, nie wyrzucaj

Aby nasze urządzenia działały wydajnie, rok po roku poddajemy je rygorystycznym testom. Po ich ukończeniu pozostaje cała masa sprawnych komponentów, których wolimy nie wyrzucać do śmieci.

Dlatego właśnie zużywamy je w dalszych testach. Niektóre części, np. obudowy cykloniczne odkurzaczy, są poddawane recyklingowi na terenie kampusu. Odradzają się w wielu postaciach, w tym w formie pojemników na długopisy. Inne oddajemy pobliskim organizacjom charytatywnym do wykorzystania w ich projektach. Dzięki temu wspieramy kreatywność i zwiększamy zainteresowanie inżynierią wśród lokalnej społeczności.

Rezolutność. Nieustępliwość.

Wierzymy, że zawsze można lepiej. Nasi inżynierowie nie ustają w pracy nad nowymi pomysłami ukrytymi w głębi naszych centrów badawczych w Wiltshire, Malezji i Singapurze.

W jakim celu? Aby rozwiązywać problemy, które inni wolą ignorować. Gdy tylko opracujemy coś nowego, na pewno o tym usłyszysz.

Dalej

Przyszłość inżynierii